български

Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Władysława Warneńczyka w Bułgarii


Tłusty czwartek


Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Oddział w Sofii i Instytut Polski w Sofii serdecznie zapraszają na tradcyjne spotkanie z cyklu „Promocja Kuchni Polskiej” pod hasłem:

„TŁUSTY CZWARTEK  - DLACZEGO TŁUSTY i DLACZEGO CZWARTEK?

 

Chcemy utrzymać tradycje i obyczaje polskie. Kontynuując dotychczasową działalność i organizując inne formy integracji polonijnej pragniemy skupić w swoich szeregach nowych członków, a szczególnie dzieci i młodzież polonijną.  Chcemy, by polska kultura, tradycje i obyczaje polskie integrowały Polaków zamieszkałych na ziemi bułgarskiej i zapoznały bliżej z krajem ich przodków.

Spotkanie odbędzie się w Instytucie Polskim - Sofia, ul. Weslec 12 w dniu 19 Lutego 2017 r. o godz. 11.00

 

W programie spotkania przewidziano:

- degustacje,

- ciekawe informacje,

- wymiane przepisów kulinarnych,

- zabawy dla dzieci z niespodzianką,

- sƚodki poczęstunek przy kawie i herbacie,

 

Jak zwykle liczymy na Wasze zaangażowanie i przygotowanie różnorodnych produktów, które tradycyjnie przynoszą uczestnicy spotkania. Wybór jest duży oczekujemy, że  na wspólnym stole znajdą się:pączki, gniazdka, racuchy, faworki, eklerki, oponki, placki, czy inne slodkie produkty według Waszego uznania. Prosimy o przekazanie - najlepiej w formie elektronicznej przepisów do Instytutu Polskiego na adres sofia.info@instytutpolski.org lub do p. Renaty Kociuba-Ganczew r.ganczew@dir.bg. Ponadto w dniu 19.02.2017 r. podczas spotkania będzie można dokonać wpłaty składek członkowskich na 2017 r oraz wpƚaty na Bal Polonijny. Informujemy, że przyjmujemy zapisy nowych członków!!!SERDECZNIE   ZAPRASZAMY


» Aktualnosci